نويسندگان
لینک دوستان

نام: William Scott Goldberg   

لقب :  gold berg

متولد: ۲۷ دسامبر ۱۹۶۶

همسر: Wanda Farreton

شهر: آتالانتا

قد: 197
وزن: 128
تاریخ ورود به کشتی کج: مارچ ۱۹۷۷ WCW

حرکت پایانی: Jackhammer

در 27 دسامبر 1966 چشم به جهان گشود.نام وی در رینگ Bill Goldberg که برای آسانی Goldberg خوانده میشد.او دو بار صاحب کمربند سنگین وزن و کمربند Big Gold Belt رو در ECW داشته.وی به غیر از رسلینگ در لیگ NFL "هاکی روی یخ" رکورد های جالب توجهی دارد.

WCW

گلدبرگ از ابتدای کارش به صورت کاملا کچل ظاهر شد.وی در 22 سپتامبر و در WCW Mondey Night Nitro برای اولین بار به رینگ رفت و Hugh Morrus رو شکست داد.وی در پی پی وی Sarrcade استیو مک مایکلز رو شکست داد.در اوایل سال 1998 Brad Armesterang رو در SuperBrawl VIII شکست داد.پری ساتورن نیز به شدت درهم کوبید.در 20 آوریل 1998 WCW United States Heavyweight Championship رو با شکست Raven بدست اورد.دو روز بد Mike Enos رو شکست داد و کمربندش رو حفظ کرد.
بعد مدتی بسیار کوتاه گلدبرگ تبدیل به یک مین ایونتر قدرمتند شد.در 6 ژولای به راحتی هولک هوگن رو شکست داد و WCW World Heavyweight Championship رو بدست اورد.در اون زمان به رکورد 108 برد و بدون باخت دست یافت.او مدتی بعد اسکات هال رو شکست داد و کمربندش رو حفظ کرد.در Road Wild گلدبرگ با حذف کردن اعضای تیم NWO برنده بتل رویال شد.
در 11 اکتبر 1998 و در Nitro گلدبرگ با اقتدار The Giant رو شکست داد.
مدتی بعد برای کمربند Diamond Dallas Page"DDP"یعنی WCW Title کنتندر شد و دالاس پیج رو هم شکست داد.تا اون زمان بیل گلدبرگ در هیچ مسابقه تک به تکی شکست نخورده بود.
مدتی بعد کمپانی WWF به گلدبرگ درخواست برای بستن قرارداد داد که گلدبرگ اون رو رد کرد.گلدبرگ وارد ریواری با Vicious شد و در I Quit match اون رو شکست داد.
گلدبرگ با Hart تگ شد و کمربند WCW World Tag Team Champions رو از Creative Control گرفتند.ولی یک هفته بعد اون کمربند رو به اسکات هال و کوین نش باختند.
در Starrcade گلدبرگ Hart رو برای کمربند سنگین وزن WCW چلنج کرد.بازی فوق العاده جذابی بود و طی اون بازی که NO DQ بود از سلاح های بسیاری مثل چوب بیسبال و... استفاده شد که در پایان بازی اسکات هال و نش به گلدبرگ حمله کردند که گلدبرگ با چوب بیسبال حالشونو گرفت.و در پایان بازی گلدبرگ مصدوم شد.بعد بازی اسکات هال و کوین نش و هارت و جف جرت به گلدبرگ حمله کردندو
گلدبرگ مدتی از مسابقات برسر کمربند دور بود.تا جای که در ژانویه 200 به سرراغ کمربند سنگین وزن رفت و مدتی هم دارای نقش منفور شد.وی به مصاف بوکرتی رفت و کمربندش رو گرفت.گلدبرگ داشت به اوج می رسید که ناگهان دچار مصدومیت شد و مدتی زیادی از رینگ دور بود.پس از بازگشت به WWF پیوست و در WWF از وضعش راضی نبود و به AJPW رفت.
در AJPW از ناحیه بازو در مسابقه با Toyotaprow دچار مصدومیت شد و در آپریل 2002 به رینگ برگشت.وی Satoshi Kojima و Taiyo Kea رو به راحتی شمست داد و WWE به گلدبرگ پیشنهاد همکاری داد و گلدبرگ پذیرفت.

گلدبرگ در آغاز کارش در WWE یعنی در شوء راو و در تاریخ 31 مارچ شب بعد رسلمنیا 17 یک اسپیر وحشتناک به راک ز.ئی در بکلش 2003 پس از اجرای 3 اسپیر قوی روی راک و یه جک هامر راک رو شکست داد.هفته بعد گلدبرگ کریسچن رو در استیل کیج شکست داد.
گلدبرگ به مصاف کریس جریکو رفت و شکستش داد و دارای شخصیتی هیل شد.گلدبرگ در بد بلود جریکو رو شکست داد و برای کمربند سنگین وزن کنتندر شد.
گلدبرگ وارد ریوا ری با تریپل اچ شد.در سامراسلم موفق به گرفتن کمربند نشد و در المنیشن چمبر با پین کردن رندی اورتن و شاون مایکلز و کریس جریکو ودر آخر با ضربات اسلجهمر از تریپل اچ پین وشکست خورد. .در انفورگیون برای اوین بار کمربند رو از تریپل اچ گرفت..یک هفته بعد تریپل اچ در بک استیج گفت که 100.000 دلار به کسی میدم که بتونه گلدبرگ رو شکست بده.استیون ریچاردز و مارک هنری و تامی دریمر و ... سعیشون رو کردند ولی در پایان این باتیستا بود که در انتهای بازی گلدبرگ و شاون مایکلز تونست پای گلدبرگ رو لای صندلی بزاره و پای گلدبرگ رو بشکنه.
در سوروایوور سریز گلدبرگ به مصاف Evolution رفت و شکست بدی خورد.
در 17 نوامبر گلدبرگ به مصاف تریپل اچ و رندی اورتن و باتیستا در یک مسابقه هندیکپ رفت که پس از دریافت RKO و Batista Bomb و Pedigree پین شد.بعد بازی کین به گلدبرگ چوک اسلم زد..و در سوروایوور سریز تیم تریپل اج یه مصاف تیم گلدبرگ رفت و تیم گلدبرگ با پین کردن رندی اورتن توسط راب ون دم پیروز شد.در آرماگدون گلدبرگ از تریپل اچ باخت و در اواسط و اواخر بازی اوولیشن به گلدبرگ حمله کردند و گلدبرگ پس از دریافت چوک اسلم از کین بازی رو واگذار کرد.
در رویال رامبل گلدبرگ به عنوان نفر 30ام وارد شد 3-4 نفر رو حذف کرد و زمانی که برای براک لزنر رجز میخوند کورت انگل پاشو کشید و از رینگ حذفش کرد. حذف شد.در رسلمنیا 20"XX"بیل گلدبرگ به مصاف براک لزنر رفت که داور اون مسابقه هم استون کلد استیو آستین بود.در اون بازی گلدبرگ براک رو به شدت شکست داد و این بازی آخرین بازی گلدبرگ در رینگ و آخرین بازی براک لزنر در WWE بود. 

[ ۱۳٩٠/۱٠/٢ ] [ ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ ] [ atahbk ]

درباره وبلاگ

با سلام خدمت تمامی خوانندگان این وبلاگ جهت پوشش دادن خبر های جدید و گزارشات wwe به وجود آمده لذا در صورت مشاهده فایل غیرمجاز و نامربوط به وب به مدیریت اطلاع دهید(با تشکر مدیریت وبلاگ)
موضوعات