نويسندگان
لینک دوستان

 

:

 

 

نام اصلی:EKMO FATU

لقب:UMAGA

تاریخ تولد:1973.MARCH 28

محل تولد:SAMOA

قد:1.93

وزن:170 کیلوگرم

تاریخ ورود به کشتی کج:1995

منجرهاش:

ERIC BISCHOFF

RICO

SHANE MCMAHON

VINCE MCMAHON

ARMANDO ESTRADA

حرکت های مورد علاقه:

DIVING HEADBUTT

GIANT SWING

NERVE HOLD

REVERSE STO

SAMOAN DROP

SAVATE KICK

SPINNING WHEEL KICK

حرکت های پایانی:

DIVING SPLASH

REVERSE PILEDRIVER

SAMOAN SPIKR

SUPER SAMON DROP

قهرمانی های او:

AJPW UNIFIED WORLD TAG TEAM CHAMPIONSHIP

FMW/WEW HARDCORE TAG TEAM CHAMPIONSHIP

HCW KEKAULIKE HERITAGE TAG TESAM CHAMPIONSHIP

HWA TAG TEAM CHAMPIONSHIP

MCW SOUTHERN TAG TEAM CHAMPIONSHIP 3

WWE INTERCONTINALTAL CHAMPION 2

 

 

  • مروری بر زندگی‌نامه‌ی ادی "اوماگا" فاتو

جمعه‌ی گذشته ادی فاتو، که در حرفه ی خودش به نامهایی همچون جمال، اِکمو و مهمتر از همه اوماگا معروف بود در سن 36 سالگی درگذشت. فاتو که بی حرکت در رخت خوابش افتاده بود توسط همسرش پیدا شده و به بیمارستان منتقل می‌شود اما حمله‌ی قلبی دوم نیز به سراغ او می‌اید تا دیگر او را در بین خود نداشته باشیم. در ایتدا روز جمعه خبرهای ضد و نقیضی در اوماگا اعلام شد و بعد خبر آمد که اوماگا در وضع بسیار وخیمی قرار دارد. در این زمان پیام‌های بسیاری رو از سوی همکاران سابق او مانند جیم راس، کن کندی، وال ونیز، کندیس میشل، چاوو گررو،توری ویلسون و بابی لشلی در توئیتر اکانت هاشون شنیدیم. مدتی بعد یک روزنامه‌ی محلی با نام د هیوستون اگزامینر خبر مرگ اوماگا رو اعلام کرد که توسط رسلینگ آبزرور نیز تایید شد. آبزرور نوشت:‌"فاتو حدود ساغت 6 بعد از ظهر بعد از حمله‌ی قلبی دوم در بیمارستان درگذشت." در این زمان از رسانه‌ها خواسته شده بود که از ارائه‌ی اطلاعات نادرست و شایعه پراکنی بپرهیزند چرا که اون میتونست وضع ناگوار خانواده‌ی فاتو رو بدتر هم بکنه.
آفا انوای این چنین به رسلینگ آبزرور گفت:"از طرف خانواده‌ی انوای و فاتو میگم که از دست دادن اکی شوک بزرگی به ما بود. پسر ما، خواهرزاده‌ی ما، برادر، پسر عمو یا پسر دایی، شوهر و پدر ما از میان ما رفت و قلب ما رو شکست. واژه‌ها نمیتونند احساس هر یک از ما رو بیان کنند. مایه تسلی هست وقتی که می‌بینیم اکی چگونه بین خانواده، همکاران، دوستان و بیش از همه طرفدارانش محبوب بود."

در اینجا قصد داریم تا نگاهی به کریر اوماگا بیندازیم و با او بیشتر آشنا بشیم.

 

  • خانواده‌ی ساموایی

6 فوت و 4 اینچ قد و 360 پوند وزن و علامت قبیله‌ای نقاشی شده بر روی چهره، موهای بافته شده، فینیشر ساموان اسپایک و کلمه‌ی ساموا‌(SAMOA) خالکوبی شده بر روی شکم، ما را به یاد شکل و شمایل اوماگا می‌اندازند. عضو خانواده‌ی افسانه ای ساموا بودن که افرادی همچون آفا، سیکا، د تونگا کید، سامو، ریکیشی، رُزی، مانو، بلک پیرل، ال ای اسموت و یوکوزونا(که او هم در سن 34 سالگی بر اثر حمله‌ی قلبی درگذشت)، چندین بازیکن فوتبال آمریکایی‌(راگبی) و بوکسر سنگین وزن دیوید توآ هم از اعضای اون بودند باعث شد تا "ساموان بولدوزر" به کشتی علاقمند شود. ادی فاتو که برادر کوچک تر سام فاتو‌(د تونگا کید، که زمانی در دبلیو دبلیو اف تگ تیم هاکو بود) و همچنین سولوفا فاتو جونیور‌(ریکیشی) بود در تمرینات باشگاه ساموان ترینینگ سنتر که تحت نظر دایی خودش آفا و سیکا انوای اداره می‌شد شرکت کرد و در سال 1995 به لیگ وُرلد اکستریم رسلینگ که در اختیار آفا بود پیوست. کمتر از یک سال بعد، ادی به همراه پسر دایی‌اش مت انوای که او رو با نام رُزی می‌شناسیم با دبلیو دبلیو اف قرارداد امضاء کرد. با توجه به گیمیک گنگستر ساموایی اونها زمانیکه برادر بزرگ‌تر او یعنی ریکیشی با گیمیک ضد مواد مخدر و باندها کشتی می‌گرفت در راهرو قرار می گرفتند. این گیمیک خیلی سریع برداشته شد تا ادی شانس حضور در رینگ رو بدست نیاره و بعد به هارتلند رسلینگ آلیانس پیوست که این لیگ یعنی HWA جایی بود که با دبلیو دبلیو اف قرارداد داشت و میشه گفت مزرعه‌ی شکوفایی استعدادها برای دبلیو دبلیو اف بود. ادی و پسردایی‌اش با هم و به طور مستقل در لیگ های آمریکا و ژاپن مشغول به کار شدند. مدتی بعد ادی و متی سامو  تگ تیمی رو با عنوان "د ساموانز" تشکیل دادند و اولین موفقیتشون رو در لیگ WEW‌(وُرلد اینترتینمنت رسلینگ) با بردن کمربندهای هاردکور از تیم هیدکی هوزاکا و یوشینیری ساساکی در سال 2000 بدست آوردند. با بازگشت به آمریکا اونها وارد ممفیس چمپینشیپ رسلینگ‌(لیگی دیگر که در رابطه با دبلیو دبلیو ای بود) شدند. حالا ادی نام اکمو‌(Ekmo) و مت نام کیمو‌(Kimo) رو برای خود انتخاب کردند و تگ تیم "د ایسلند بویز" رو تشکیل دادند. آنها در ممفیس چمپینشیپ رسلینگ سه بار برنده‌ی کمربندهای تگ تیم شدند که بار اول اون رو بدست آوردند، باختند، دوباره بدست آوردند و بعد به برادران هاس‌(چارلی و راس) باختند و در اخرین مرتبه هم با شکست تیم معروف The Acolyte اون رو باز پس گیری کردند. پس از اینکه مکمن در ژوئن سال 2001 همکاری خودش رو با MCW پایان داد و استعدادهایی همچون برادران هاس، لنس کید، ویکتوریا و استیو بردلی با دبلیو دبلیو اف قرارداد امضا، کردند، د ایسلند بویز تنها ماندند و تصمیم گرفتند به لیگ HW نقل مکان کنند و در اونجا با شکست قهرمان سابق سبک وزن دبلیو سی دبلیو اون کاریجیز و شانون مور صاحب کمربندهای تگ تیم شده و در اخر اون رو به تیم بردلی و وال ونیز واگذار کردند.

 

  • تری مینتز‌(O3 Minutes)

"گروه بیلی و چاک ترسیده‌اند و اون تغییر نخواهد کرد. مهم نیست که اون پنجاه سال، شانزده ماه یا سه دقیقه‌ی آخر باشه... یک دقیقه صبر کن، فقط من به تری مینتز گوش میدم؟ (این جمله رو اریک بیشاف در اسمک‌دان دوازدهم سپتامبر 2002 گفت.
در سال 2002 دبلیو دبلیو ای تصمیم گرفت که اونها رو به لیگ اصلی وارد کنه و تشخیص داد که زمانش فرا رسیده. اولین حضور اونها در راء 22 جولای بود که به دی لو براون و شاون استیسیک حمله کردند. ادی با نام جمال و مت با نام رُزی، تری مینتز وارنینگ رو تشکیل داده بودند. اریک بیشاف اعلام کرده بود که هر کس جلوی راه او قرار بگیره مورد ضرب و شتم تری مینتز قرار خواهد گرقت. حملات رندوم باعث شد تا گیمیک اونها موفق از آب در بیاد و در طول این هفته ها اونها به افرادی مانند مولاه و مئه یانگ، مینی داست، معرف رینگ لیلیلان گارسیا، بیگ شو، "سوپرفلای" جیمی اسنوکا، جف هاردی و حتی دو زن جوان در بک استیج حمله کردند. اریک بیشاف نام این حملات رو "The Bisch" گذاشته بود. در یکی از به یاد ماندنی‌ترین لحظات اونها مراسم ازدواج بیلی و چاک در اسمک‌دان 2002 رو بر هم زدند. بعد از اینکه ریکو به نقش هیل تغییر پیدا کرد و به دستور اریک بیشاف، تری مینتز وارنینگ وارد عمل شدند و جمال به منیجر اسمک‌دان استفنی مکمن و چاک پالومبو ساموان دراپ زد قبل از اینکه اعضای اسمک‌دان به رینگ بیان، اعضای راء به میان تماشاگران رفتند. دو هفته بعد تری مینتز وارنینگ در اولین مسابقه‌ی رسمی خودشون در تاریخ 22 سپتامبر در آنفورگیون موفق به شکست بیلی و چاک شدند. این تگ تیم به نظر می‌رسید که آینده‌ی درخشانی داشته باشه و در آینده پرکارتر ظاهر بشه. در راء 14 اکتبر جمال به هال آو فیمر دبلیو دبلیو ای پت پترسون، ساموان دراپ میزنه و بعد از اینکه تری مینتز وارنینگ از جمال، رُزی و ریکو تشکیل میشه نگاه متفاوت تری به این تیم میشه و اونها تا ماه نوامبر بخش عمده‌ای از شوء ها رو تشکیل می‌دادند. پس از شکست دادن تیم بوبا ری دادلی و جف هاردی در راء 4 نوامبر و تیم بوباری دادلی و اسپایک دادلی در راء 11 نوامبر، تری مینتز وارنینگ در سروایور سیریس و مسابقه‌ی الیمینیشن تیبلز مچ مقابل تیم بوباری و اسپایک دادلی و جف هاردی شکست خوردند که در اون شب دی وان دادلی نیز دخالت داشت. در راء شب بعد نیز تری مینتز به تیم دادلی ها (بوباری، دی وان و اسپایک) باختند. پس از این دو شکست، تری مینتز اکثرا با دادلی ‌ها درگیر بودند و اغلب اونها رو هم با شکست پشت سر گذاشتند. این تیم همچنان در دبلیو دبلیو ای فعالیت داشت و هم جمال و هم رُزی در رویال رامبل 2003 نیز شرکت کردند تا اینکه آخرین حضور انها به راء 12 و 19 می 2003 و شکست برابر دادلی بویز برمی‌گشت. در یکم ژوئن 2003 و در مسابقات هیت، تری مینتز در برابر تیم مِیون و تامی دریمر قرار گرفتند و بعد از اون جمال توسط دبلیو دبلیو ای از کمپانی کنار گذاشته شد و ظاهرا دلیل اون هم درگیری جمال با یک افسر پلیس در یک کلوب شبانه بوده.

 

  • ژاپن

بعد از جدایی، ادی فاتو مدتی به NWA-TNA پیوست و در تاریخ 24 سپتامبر 2003 با نام اکی به همراه سانی سیاکی تیم شد. اکمو در طول دوران کوتاه خودش در تی ان ای چند پیروزی رو از جمله در برابر آمریکن ماست وانتد بدست اورد اما در نهایت ترجیح داد به ژاپن بره. یکی از مسابقات جالب اکی در تی ان ای باخت به تیم سی ام پانک و جولیو دنیرو در یک تگ تیم مچ بود. اکی در ژاپن به لیگ NJPW پیوست و در آنجا هم موفقیت‌های تگ تیم زیادی رو در برابر بزرگان اون لیگ بدست آورد و برای اولین بار در کریرش تصمیم گرفت تا با نام جمال به طور انفرادی کار کنه. اسپرینگ بورد البو، مونسالت، چوکسلم یک دستی، ترنباکل پاوربمب و سوپرفلای استایل اسپلش از جمله فنون او در آن زمان بود که برای فردی در اندازه‌های او بسیار ایده ال بود. اکی در این دوره هم صاحب موفقیتهایی شد و درخشش او باعث شد تا دبلیو دبلیو ای در دسامبر 2005 قرارداد دیگری با او به امضاء برسونه. آخرین مسابقه ی او در لیگ NJPW در یکم دسامبر 2005 بود که به همراه کی و میچینوکو در برابر تیم ساساکی، ناکاییما و آکیرا رایجین پیروز شدند.

 

  • دِ ساموان بولدوزر

بر خلاف دیگر قراردادهای دبلیو دبلیو ای که در ابتدا در OVW مشغول به فعالیت می‌شدند ادی این بار در همان لیگ اصلی شروع به فعالیت کرد. در واقع به غیر از تنها یک شب که در دارک مچ نهم ژانویه شاهد تشکیل دوباره ی تری مینتز وارنینگ بودیم، ادی فاتو دیگر در هیچ برنامه‌ای حضور پیدا نکرد تا مشخص بشه دبلیو دبلیو ای برنامه ریزی ویژه‌ای برای او داره. یک شب بعد از رسلمنیای 22 در راء سوم آپریل 2006، آرماندو استرادا وارد میشه و حریف جدید ریک فلیر رو معرفی میکنه و ادی فاتو با نام درون رینگ اوماگا به زد و خورد نیچر بوی ریک فلیر می پردازه تا اولین حریف اوماگا شانزده بار قهرمان جهان ریک فلیر باشه. در واکنش‌های اولیه احتمال داده شد که این نام جدید به منظور ادای احترام به رهبر سابق سیاه پوستان نیوزلند با نام تاما اوماگا باشد و این گیمیک جدید چهره‌ای خشن و منفی داشت. در شخصیت اوماگا، ادی با پای برهنه کشتی می‌گرفت و بسیاری از حرکات دنیای وحشی که دایی او در دهه‌ی هفتاد انجام می‌داد رو پیروی کرد. در ابتدا کار کمی مشکل بود اما اوماگا توانست رفته رفته نظر طرفداران رو به خودش جلب بکنه و الیته نام بسیار جالبی رو هم برای خودش داشت به عنوان بولدوزر ساموایی یا همان ساموان بولدوزر (Samoan Bulldozer).
در بکلش 2006 اوماگا گام اول رو محکم برداشت و ریک فلیر رو شکست داد، رکورد شکست ناپذیری خودش رو در برابر افراد بزرگی همانند تریپل اچ، شاون مایکلز، کین، جان سینا و ... ادامه داد. در واقع اوماگا مصوب اصلی انتقال کین به اسمک‌دان بود. در راء 9 اکتبر که به صورت مخصوص و سه ساعته بود مسابقه‌ای بین کین و اوماگا برگزار شد که بازنده باید راء رو ترک می کرد و اوماگا با شکست کین او رو به اسمک‌دان فرستاد. پس از این اتفاق در سایبر ساندی در تاریخ پنجم نوامبر 2006، مردم باید به سه سوپراستار رای می‌دادند تا حریف اوماگا مشخص بشه. این سه نفر سندمن از ای سی دبلیو، کریس بنوا از اسمک‌دان و کین هم از اسمک دان بودند که کین بیشترین رای رو میاره و اوماگا این ار هم با زدن دو ساموان اسپایک پیروز میشه و یکی از بهترین مسابقاتش رو تا اون روز رقم میزنه. شب بعد دشمنی اوماگا با قهرمان وقت دبلیو دبلیو ای جان سینا شکل می‌گیره و در سروایور سیریس این دو در تیم مقابل یکدیگر حضور داشتند که اوماگا که در تیم بیگ شو حضور داشت در همون ابتدا با زدن یکی از اعضای تیم جان سینا با مانیتور، دی کیو کرد اما همچنان شکست ناپذیری او باقی موند. شب بعد استرادا قهرمان دبلیو دبلیو ای رو چلنج میکنه و مسابقه ی بین اوماگا و جان سینا در نیو یرز روولوشن 2007 تصویب میشه و اوماگا سال 2006 رو با شکست ناپذیری به پایان می‌رسونه. اما چهره‌ی اوماگا خطر ناک تر و غیر قابل مهارتر نشون داده شد زمانیکه در راء 11 دسامبر‌(تریبیوت تو د تروپس) اوماگا جف رو شکست میده و به ضرب و شتم او ادامه میده و در نهایت هم به جف و هم به داور ساموان اسپایک میزنه. با این روال اوماگا به یکی از معروف ترین چهره‌های کمپانی تبدیل شد. اوماگا از اواخر سال 2006 تا اوایل سال 2007 نقش به سزایی رو در شوءها ایفا می‌کرد. شاید اوماگا پتانسیل افرادی مانند سینا و باتیستا و لجندهایی چون شاون مایکلز و اندرتیکر رو نداشت اما همواره در مسابقات حساسی حضور داشت. ترکیب اوماگا/استرادا نیز خیلی خوب جواب داده بود و استرادا هم نقشش رو در جریان خارج از مسابقه فوق العاده بازی می‌کرد. قبل از پایان هر مسابقه استرادا یک سیگار برگ رو از کت خودش بیرون می اورد و اون رو تمیز می‌کرد و بعد از وسط به دو قسمت نصفش می‌کرد و این برای اوماگا به معنی زدن ساموان اسپایک بود. برای اوماگا اجرای کاراکتر انسان اولیه و شکست ناپذیر بودن اون هم در عصر توسعه و اوایل قرن 21 بسیار موفقیت آمیز بود. پس از یکم ژانویه و شکست سینا در برابر جاناتان کوچمن اون هم با دخالت اوماگا این دو در پی پر ویو با هم روبرو شدند. در این مسابقه اوماگا با رول آپ شکست خورد. این مسابقه برای خود سینا هم غیر منتظره بود که بدون حتی انجام حرکت آنچنانی‌(یا همان وحشیانه) از سوی اوماگا پایان یافت. شاید به نوعی این اتفاق رو می‌شد به فال نیک گرفت که شخصیت اوماگا قوی‌تر از قبل نمایان بشه. آرماندو استرادا از منیجر اون زمان راء یعنی جاناتان کوچمن میخواد که نوع مسابقه ی بعدی رو خودش انتخاب کنه و بدین ترتیب سینا واماگا این بار در یک لست من استندینگ مچ مقابل هم قرار گرفتند. یکی از به یاد ماندنی ترین لحظات از اوماگا در هنگام امضای قرارداد این مسابقه رخ داد که سینا به سمت استرادا حمله میکنه اما در راء 22 ژانویه سینا در یک هندیکپ مج مقابل کوچمن و استرادا قرار می‌گیره و اوماگا دخالت میکنه و از بالای رینگ بر روی سینا که روی میز افتاده بود سوپرفلای اسپلش میزنه. در رویال رامبل در یک رقابت فوق العاده زیبا و هیجان انگیز این بار هم اوماگا در کسب کمربند ناکام ماند. استرادا طنابهای رینگ رو باز کرده بود و سینا با استفاده از اونها اوماگا رو در اختیار می گیره و با اجرای اس تی اف پیروز میشه.
بعد از این مسابقات و در راء 19 فبریه، وینس مکمن اوماگا رو نماینده و مبارز خودش در رسلمنیای 23 اعلام میکنه که در همون شب اوماگا با شکست جف هاردی اولین قهرمانی خودش رو بدست میاره و صاحب کمربند بین قاره ای میشه. اما بعد از اون لشلی و اوماگا در جنگ میلیاردرها (بتل آو بیلیونر) درگیر شده و در طول این درگیری یک داور مخصوص با نام استون کلد هم برای مسابقشون انتخاب میشه. این درگیری بتل بیلیونر خیلی صدا میکنه به طوریکه زمزمه هایی مبنی بر حضور مارک کیوبن (مالک دالاس موریکس)، تونی هاوک، ریکی لیک، ویلیام شاتنر، ویل ساسو، جان تراولتا‌(از دویتان قدیم جان سینا) و کوین فدرلاین و حتی د راک هم شد اما در نهایت دونالد ترامپ وارد ماجرا شد و خود این قضیه ثابت می‌کرد که اوماگا در چه رویداد مهمی به کار گرفته شده و دبلیو دبلیو ای اعتماد زیادی به او داره. بدون در نظر گرفتن نتیجه، اوماگا بار دیگه توانایی های خودش رو به رخ همه کشید. این رسلمنیا که یکی از مهمترین رویدادهای اون همین بتل بیلیونر بود درامد 5,3 میلیون دلاری از طریق بلیط فروشی داشت و خرید دی‌وی‌دی اون هم بسیار بالا بود و میشه گفت بعد از رسلمنیای 13 پردرامدترین رسلمنیای تاریخ بود.
بعد از رسلمنیا هم اتفاق عجیبی برای اوماگا افتاد که در یکی از راء ها که در ایتالیا انجام می‌شد با دخالت بابی لشلی کمربند بین قاره ای رو به یک تماشاگر‌(سانتینو مارلا) واگذار کرد. اما اوماگا موفق شد در ونجنس همان سال عنوان قهرمانی خودش رو پس بگیره و به قول جری لاور برد سانتینو بیشتر شبیه معجزه بود اما اوماگا هیچ فرصتی نداد تا سانتینو از قهرمانی خودش لذت ببره و اون رو پس گرفت. در سامراسلم 2007 اوماگا در یک تریپل ترت مچ در برابر کندی و کارلیتو قرار گرفت و هر چند که در اون زمان نقش هیل داشت اما فریادهاای رو از بین تماشاگران می‌شنیدیم که می گفتند:"ساموان بولدوزر" و اوماگا برای لحظاتی هم که شده به بیبی فیس تبدیل شد و از کمربندش دفاع کرد. در راء 27 آگوست اوماگا در مسابقه ی بین هاردی و کندی دخالت میکنه و به جف سوپزکیک میزنه. در جریان یک ماجرا مربوط به داروها، دبلیو دبلیو ای مجبور میشه ده سوپراستارخودش رو به حالت تعلیق در بیاره که اوماگا یکی از آنها بود و به همین دلیل در راء هفته ی بعد اوماگا در یک مسابقه کمربند خود رو به جف هاردی واگذار میکنه.

 

  • 2008 - 2009

اوماگا سال جدید رو هم با مسابقه با جف هاردی آغاز کرد و در راء هفتم ژانویه در برابر جف قرار گرفت و مطمئنا یکی از زیباترین مسابقات سال 2008 هم بود. بعد از اون اوماگا تا دقایق پایانی رویال رامبل در رینگ بود. در الیمینیشن چمبر راء در نو وی اوت پس از دریافت چندین فینیشر پیاپی حذف شد. برای مسابقه رسلمنیا او در مقابل باتیستا قرار گرفت. مسابقه‌ای که نبرد راء در برابر اسمک دان بود. ویلیام ریگال، اوماگا رو انتخاب کرد و ویکی گررو باتیستا رو. در اون مسابقه هم فریادهایی با این صدا رو می‌شنیدیم که می‌گفت:"اوووووو ماااااااا گااااااا ...". بعد از رسلمنیا اوماگا برای یک مرتبه ی دیگر هم با جف درگیر شد و سوانتان بمب فراموش نشدنی جف از روی کامیون هم در اون مسابقه رخ داد. در بیست و سوم ژوئن همان سال اوماگا به اسمک دان درفت شد تا با چهره‌های جدیدی رو برو بشه. اوماگا اولین مسابقه‌اش در اسمک‌دان رو در برابر باتیستایی برگزار کرد که او هم به راء درفت شده بود. به نوعی ریمچ رسلمنیای 24 رو شاهد بودیم که باتیستا با دی کیو موفق به شکست اوماگا شد. بعد از اون اوماگا چند مسابقه سبک رو انجام داد و مدتی هم با کندی درگیر شد تا اینکه به دلیل پارگی رباط صلیبی او مجبور شد از مسابقات برای مدتی دور بماند. در طول مدت مداوا اوماگا یک بار هم در اف سی دبلیو حاضر شد تا از نزدیک شاهد فعالیت این لیگ بازیکن ساز باشه. غیبت اوماگا تا اوایل سال 2009 ادامه داشت تا اینکه اوماگا به اسمک‌دان بازگشت و در هفته‌های ابتدایی در برابر چند جابر قرار گرفت. اما مهمترین مسابقه ی اوماگا بعد از بازگشت در برابر قهرمان دبلیو دبلیو ای تریپل اچ در تاریخ ششم مارچ بود که با دخالت لگسی ناتمام ماند. بعد از این مسابقه باز هم شاهد غیبت اوماگا بودیم و او در رسلمنیای 25 هم حضور نداشت تا اینکه در تاریخ 1 می برگشت و با مستر مانی این د بنک سی ام پانک درگیر شد. اوماگا در طول درگیری با پانک در دو پی پر ویو حضور داشت که در جاجمنت دی پیروز شد اما در مسابقه ی ساموان استرپ مچ در اکستریم رولز شکست خورد و این مسابقه آخرین حضور او در دبلیو دبلیو ای بود چرا که اوماگا در تاریخ هشتم ژوئن توسط کمپانی کنار گذاشته شد. این تصمیم بسیار عجیب بود چرا که گفته می‌شد رایولری بین اوماگا و آندرتیکر از مدت ها قبل برنامه ریزی شده بود. بعدها دلیل این کار زیر پا گذاشتن برنامه‌های پزشکی دبلیو دبلیو ای اعلام شد.

 

  • تنها - خارج از دبلیو دبلیو ای

پس از کنار گذاشته شدن اوماگا خبرها و شایعات زیادی منتشر شد که او به تی ان ای خواهد پیوست. در این مدت اوماگا در یک مسابقه نمادین در پورتوریکو (در تاریخ 11 جولای) در برابر کن اندرسون قرار گرفت که شکست خورد. بعد از این خبرهایی شنیدیم مبنی بر اینکه اوماگا با یکی از کمپانی‌های آمریکایی یا ژاپنی قرارداد خواهد بست و جی آر در بلاگش این چنین نوشت:"فکر کنم این اتفاق(کنار گذاشته شدن از دبلیو دبلیو ای) یک شوک بزرگ برای ادی بوده به طوریکه او نسبت به چند ماه قبل چند کیلو وزن کم کرده." اما اخرین مسابقات اوماگا در تور هالکامنیا انجام شد. ادی با اریک بیشاف قرارداد این تور رو بست. در کنار ادی برادرش ریکیشی و افراد مهم دیگری از جمله ریک فلیر، کن اندرسون و وال ونیز نیز در این تور حضور داشتند. اوماگا هم درست مثل ادی گررو اخرین مسابقه‌اش رو در برابر کندی انجام داد.

در بک استیج به نظر ادی چهره‌ی محبوبی داشت و در عکس‌های تور هالکامنیا این کاملا مشخص بود.‌(ظاهرا یک بار که اوماگا لباس‌های تریپل اچ رو به تن کرده بود و مطمئنا باعث گشاد شدن آنها شده بود، رندی اورتن از او دفاع کرده بود). الیجا بورک نیز یک بار در گذشته در وبسایتش اینگونه نوشته بود که: یکی از بهترین و لطیف ترین کسانی که من تا کنون باهاش کار کردم ادی فاتو بوده. به گفته ی اطرافیان، خنده، شوخی و لذت با هم بودن از کارهای روزانه ی ادی فاتو بود و او فقط جثه‌ی بزرگتری نسبت به بقیه داشت. سرانجام ادی فاتو در تاریخ چهارم دسامبر 2009 بر اثر حمله‌ی قلبی خانواده و دوستان خودش رو تنها میزاره. بعد از این اتفاق هم خبرهایی بود مبنی بر اینکه قرار بوده او به زودی و احتمالا برای رویال رامبل به دبلیو دبلیو ای برگرده.

 

  • پیام‌های تسلیت

در همین رابطه عده ای از مقامات و کشتی‌گیران پیغام‌هایی رو در فیس بوک و توئیتر در رابطه با مرگ ادی فاتو دادند:

» شانون مور: روحت شاد ادی... برای تو عشق و احترام  قائلم. ما تو رو از دست دادیم و من اوقاتی رو که با هم بودیم رو گرامی خواهم داشت.

» کریستوفر دنیلز: روحت شاد ادی فاتو. خیلی خوشحالم که مدت زمان کوتاهی در جایی بودی که ما هستیم.

» دانگلو داینرو: این سخته، خیلی سخت. قلب من برای همسر، فرزندان و خانواده ی اوماگا میسوزه.

» آلیسون دنجر: روحت شاد اوماگا، من از مهربانیتان در ملاقات با شما سپاسگزارم. من با خانواده ی شما همدردی می کنم و فکر من مشغول چیزیست که اونها بعدا نیاز خواهند داشت.

» هاریکین هلمز: دل شکسته. صحبتی ندارم.

» جرمی بوراش: روحت شاد ادی فاتو.

» کن اندرسون: ما هر دو در اون شب به دنبال یک هدف بودیم و به عقیده من ماموریت پایان یافت. اِکی واقعا به همسرش عشق می ورزید و به فرزندان خودش افتخار می کرد. من خاطرات شگفت انگیز، ناراحت کننده و خنده دار(چیزهایی که از خنده روده بر می‌شدیم) زیادی با او داشتم.

» مت هاردی: من امشب برای انجام کاری به شریو پورت‌(شهری در امریکا) اومده بودم. از شنیدن خبر اِکی بسیار متاثر شدم. لطفا برای او دعا کنید.

» جان بردشاو لیفیلد: وقتی خبر مرگ ادی فاتو رو شنیدم خیلی متاسف شدم. در آخرین حضورهای من در دبلیو دبلیو ای در برخی مقاطع با همدیگه تگ تیم بودیم. اوماگا هنوز دوست من خواهد بود. لذت بردن از خانواده و دوستان یک زندگی خوب هست. بنابراین یک روز رو هم از دست ندید و از زندگی امروزتون لذت ببرید.

» سامو انوای: از همه متشکرم، روحت شاد (یکی از بستگانم)! ما تو رو دوست داریم.

» عبدالله د بوچر: ادی "اکی" فاتو مرد وظیفه شناس خوبی بود. او الان در جایی بالاتر در کنار پروردگار هست. با خانواده‌اش هم احساس هستیم اما با خودش نه بلکه الان اون جایی هست که همه‌ی ما فقط میتونیم آرزو داشته باشیم که اونجا باشیم. در بهشت.

» ویتو لوگراسو: من واقعا فکر می کنم کشتی کج افراد زیادی رو از دست داده است. 19 سال با ارزش. من میدونم که الان برای ادی چه اتفاقی افتاده. اون الان در گوشه ای از بهشت هست. من واقعا غمگینم و امیدوارم که این یک دریچه برای سایر پیغام‌های فیس بوک باشه. از زندگی لذت ببیرید و سعی کنید به کارهایی که مثبت هستند فکر کنید. اگر چیزی هست که شما رو ازار میده بدون رودربایستی به دوستتنان بگید. (این کار) از شما یک انسان میسازه. من اولین نفر هستم که اعتراف میکنه زندگی میتونه سخت باشه.

» تراویس تامکو: اکی تو برای من خیلی خوب بودی و یادم میاد وقتی تنها یک بادیگارد بودم و میخواستم کشتی گیر بشم تو به من خیلی کمک کردی، حالا رفتی؟ تو خیلی راحت رفتی. خنده‌هات دوست داشتنی بود و یک فرد وظیفه شناس بودی و با تو بودن خیلی لذت بخش بود. شاید این آرزوی خدا بود. اما من آرزوداشتم با تو خداحافظی کنم. من برای همسر، جونیور‌(ریکیشی) و آرامش خانواده ات دعا می‌کنم برادر! جای تو خیلی خالی هست. دوسِت دارم.

[ ۱۳٩٠/۱٠/٢ ] [ ۱۱:٠۳ ‎ب.ظ ] [ atahbk ]

درباره وبلاگ

با سلام خدمت تمامی خوانندگان این وبلاگ جهت پوشش دادن خبر های جدید و گزارشات wwe به وجود آمده لذا در صورت مشاهده فایل غیرمجاز و نامربوط به وب به مدیریت اطلاع دهید(با تشکر مدیریت وبلاگ)
موضوعات